Volgens webwinkels is het online betaalsysteem iDeal een succes. Ook de banken die het systeem ontwikkeld hebben, Rabobank, Postbank, ING Bank en ABN AMRO, zijn positief. De betaalmethode werd een half jaar geleden geïntroduceerd.
Inmiddels hebben ruim 560.000 betalingen via iDeal plaatsgevonden. Dat is 10 procent van de online transacties. Doelstelling van de iDeal-partners, zo laat Cindy Penders van de Postbank weten, is het realiseren van een aandeel van 50 procent van de online betalingen binnen vijf jaar. Bij Free Record Shop verloopt 30 procent van de betalingen via iDeal. Daarmee is het, naast creditcard en acceptgiro, de populairste betaalmethode. Bij bol.com wordt 5 tot 10 procent van de aankopen via iDeal betaald. De acceptgiro is daar nog onverminderd populair.
Consumenten die op internet een aankoop willen doen via iDeal klikken op het logo. Ze komen dan in de internetbankieromgeving van hun bank. Daar kunnen ze gelijk het aankoopbedrag aan de webwinkel overmaken. Nadeel voor consumenten is dat alleen klanten van de vier deelnemende banken kunnen op deze wijze betalen. Voordelen zijn er voornamelijk voor de webwinkels. 'Geen kans op chargeback, zoals bij creditcards' en het 'direct ontvangen van de betaling', worden veel genoemd.
Bron: Webwereld
Er is op dit moment 0 keer gereageerd op:
Banken en webwinkels vinden iDeal succes
Je kunt niet meer reageren op dit artikel.