Twinkle | Digital Commerce

Pakketautomaten populairder door bezorgproblemen in piekseizoen

2025-11-11
1000562
  • [nieuws]
  • 1:02

Het aantal verloren en beschadigde pakketten nam tijdens het piekseizoen van 2024 fors toe. Dat blijkt uit onderzoek van verzendplatform Sendcloud.

Volgens data van Sendcloud steeg het aantal verloren pakketten vorig jaar in de weken rond Black Friday en Cyber Monday met 20 procent. Ook het aantal beschadigde zendingen nam toe, met 34 procent. Opvallend is dat de vertragingen langer aanhielden dan in voorgaande jaren. Waar beschadigingen vooral tijdens Cyber Monday piekten, bleef het aantal verloren pakketten oplopen tot diep in december. Slechts 43 procent van de pakketten werd in de drukste periode binnen één dag bezorgd.

Pakketautomaat wint terrein

Consumenten passen hun bezorgvoorkeuren aan. Uit een enquête onder 2.000 shoppers in Frankrijk en Nederland blijkt dat 79 procent tijdens de feestdagen liever kiest voor pakketautomaten of afhaalpunten dan voor thuisbezorging. Van de respondenten ervaart 74 procent lockers als veiliger dan een pakket bij de voordeur, en 63 procent ziet dit als een manier om mislukte leveringen te voorkomen.

Volgens ceo Rob van den Heuvel zullen pakketautomaten een grotere rol gaan spelen in de logistiek. Lockers zorgen volgens hem niet alleen voor minder mislukte leveringen, maar dragen ook bij aan lagere kosten en hogere klanttevredenheid.

Bron: Sendcloud – Peak Season Index 2025