Wehkamp gaat klanten kosten in rekening brengen om een bestelling thuis te laten bezorgen. Vanaf 18 oktober betaal je bij de webshop 50 cent per pakket dat je thuis laat leveren. Dat meldt coo Frans Falize tijdens zijn keynote op Shopping Today.
[foto: Richard Brunsveld]
Wehkamp blijft wél gratis verzenden naar pakketpunten en servicepunten; je betaalt alleen voor levering aan huis. Op die manier wil het bedrijf klanten aanmoedigen om bewuster in te kopen.
De aankondiging volgt op de stap die Wehkamp eerder dit jaar zette op het gebied van retourkosten. Sinds april rekent het bedrijf 50 cent per artikel dat retour wordt gestuurd, omdat het aantal teruggestuurde producten uit de hand liep. Dat waren er wel 50.000 per dag, aldus Falize. Sinds de invoering van de retourkosten zag wehkamp een 10 procent afname in het aantal retouren, en dat leidt tot 30% afname in het gebruik van plastic en verpakkingsmateriaal.
50 cent? Als je dan toch verzendkosten rekent, wat op zich logisch is, reken dan een bedrag wat meer bij de werkelijke kosten in de buurt komt. Voor 50 cent kan je tegenwoordig niet eens een envelop van 20 gram versturen.
@christian , Ze willen niet de volledige omzet om zeep helpen. Het gaat meer om een stukje bewustwording bij de consument en het onnozel heen en weer sturen van producten die je toch eigenlijk niet wilde kopen.