Twinkle | Digital Commerce

Shopping Today 2026 preview: Traffic Today

2026-09-15
1000562
  • [interview]
  • 1:59

8 oktober is het weer tijd voor hét e-commerce event van het jaar: Shopping Today! Tijdens het event komt de e-commercesector bij elkaar om inspiratie op te doen, te netwerken en interessante sessies te volgen. In de weken voorafgaand aan het event licht Twinkle verschillende partnersessies uit. Vandaag: Marc Receveur en Sven van Laar. Head of SEO bij Traffic Today en Algemeen Directeur bij MaxiAxi.

Titel van de sessie: Van AI gebruiken naar AI benutten: MaxiAxi’s aanpak

Welke beslissing of investering heeft jullie organisatie het afgelopen jaar het meeste opgeleverd?

We zijn volledig overgestapt van het sturen op onderbuikgevoel naar het sturen op data. Iedere grote wijziging moet aantoonbare impact hebben. Dit vertraagt soms processen, maar geeft wel een bepaalde rust binnen de organisatie en legt de verantwoordelijkheid bij de verschillende specialisten. De investering bestaat hier naast tijd onder andere uit software en structurele veranderingen aan de website die altijd gevalideerd zijn. Je moet echter wel zorgen dat je als organisatie niet te veel vertraagt.

Welk merk of bedrijf vind jij momenteel een inspirerend voorbeeld binnen e-commerce, en waarom?

Ik heb niet één merk dat ik als inspirerend ervaar. Ik geniet van tal van webwinkels (groot en kleiner) die bepaalde dingen slim doen. Ik geniet met name van bedrijven die me verrassen met slimmigheden.

Wat is de beste les die jij de afgelopen jaren hebt geleerd als het gaat om online retail of digital commerce?

Digital commerce is meebewegen en soms het loslaten van manieren van werken die niet meer aansluiten op de fase waarin het bedrijf zich bevindt en/of niet meer aansluiten op het hedendaagse gedrag van de klant.

Als je morgen één ding zou mogen veranderen aan de e-commercesector, wat zou dat zijn?

Ik ervaar de e-commercesector als relatief gesloten. In de regio praat ik veel met andere webshops uit andere branches om van ze te leren; in mijn optiek is deze openheid leerzaam. Die openheid zou ik graag meer terugzien bij andere e-commerceondernemingen.

Welke klantverwachting is de afgelopen jaren volgens jou het sterkst veranderd?

De klantverwachting is het meest beïnvloed door de komst van LLM’s. Dit heeft namelijk een enorme impact op het zoekgedrag en zal daardoor ook bijdragen aan een andere klantverwachting.

Tickets voor Shopping Today zijn hier verkrijgbaar.