Twinkle | Digital Commerce

Zalando breidt Pre-owned uit met tweedehands kindermode

2026-02-25
1000562
  • [nieuws]
  • 0:57

Zalando breidt zijn Pre-owned-aanbod uit met tweedehands kindermode in 14 Europese landen. Ouders kunnen kleding kopen én inruilen voor tegoed.

Met de uitbreiding richt Zalando zich nadrukkelijker op gezinnen. Ouders en verzorgers kunnen voortaan tweedehands kinderkleding aanschaffen en tegelijk te klein geworden items inruilen voor Zalando-tegoed. Het aanbod bestrijkt alle leeftijden, van baby tot tiener.

Groei tweedehands zet door

De uitbreiding volgt op een aanhoudende groei in de vraag naar tweedehands mode. Volgens Zalando is de verkoop van Pre-owned voor volwassenen de afgelopen jaren verdubbeld. Tot 50 procent van het aanbod wordt binnen 24 uur verkocht; bij premiummerken loopt dat aandeel op tot 90 procent. In 2025 bestond meer dan 40 procent van de bestellingen uit een combinatie van Pre-owned, nieuwe mode en beauty in één winkelmandje.

Het platform werkt met een C2B2C-model: klanten kopen tweedehands items en bieden zelf kleding aan. Artikelen die eerder via Zalando zijn gekocht en nog in goede staat verkeren, kunnen worden ingeruild voor een tegoedbon. Zalando verzorgt de logistiek, inclusief verzending, betaling en retour, zonder dat klanten zelf foto’s hoeven te uploaden of verzendkosten betalen.