2023-03-17T03:02:28

Twinkle | Digital Commerce

Hornbach ziet online omzet verdubbelen

2021-05-27
1000562
  • [nieuws]
  • 0:54

Bouwmarkt Hornbach zag het afgelopen boekjaar de netto omzet met 15,4 procent stijgen naar 5,5 miljard euro. De online verkopen verdubbelden en zijn inmiddels goed voor 17 procent van de totale omzet.

Dat blijkt uit de presentatie van de jaarcijfers van de bouwmarkt, die online in negen landen actief is. Volgens Hornbach komt de online groei voornamelijk door de click & collect verkopen. Het brutoresultaat nam met 43,8 procent harder toe dan de omzet en komt uit op 326,4 miljoen euro. Voor het lopende boekjaar wordt verwacht dat de omzet ongeveer even hoog zal zijn als het afgelopen jaar. De bouwmarkt denkt dat het brutoresultaat voor dit jaar lager zal zijn dan vorig jaar, maar wel aanzienlijk hoger dan het niveau van voor de coronatijd.

Vanwege de stijgende online vraag werd vorig jaar een bezorgmodel getest waarbij winkelmedewerkers voor bezorging werden ingezet. In Nederland is daarnaast sinds kort een nieuwe e-commerce dc in gebruik genomen voor de verwerking van online orders.