Consumenten betalen in Nederland steeds vaker met hun smartphone via het online betalingssyteem PayPal. Nu wordt er wekelijks voor 200.000 euro afgerekend via het systeem, zo maakte het bedrijf vandaag bekend. Begin april lag dat nog op 32.000 euro per week.
PayPal verwacht dat het aantal mobiele betalingen in Nederland zal toenemen, naarmate meer mensen over een smartphone beschikken. Verder signaleert PayPal dat Nederlandse bedrijven druk bezig zijn met het ontwikkelen van apps voor mobiel betalende consumenten.
Daarnaast spreekt het bedrijf de verwachting uit dat tegen het eind van het jaar 41 procent van de grotere webwinkels 'iets' doet met mobile commerce.
Vorige maand bracht de betaalprovider flinke groeicijfers naar buiten. In de eerste helft van dit jaar verwerkte het ruim vier miljoen betalingen voor Nederlandse consumenten. Het aantal transacties groeide met 47 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar en daarmee iets harder dan dat van iDeal (plus 40 procent).
Op 19 januari 2012 organiseert Twinkle in samenwerking met PayPal en Thuiswinkel.org het M-commerce congres.
Achteraf betalen / eFactoring is ook voor m-commerce beschikbaar! Een consument hoeft immers alleen z'n naam en adres door te geven, waarna de factuur met het pakket meegaat.
Persoonlijk vind ik dat de tarieven van paypal niet in verhouding zijn met die van iDeal. Ik gebruik paypal dan ook alleen voor buitenlandse klanten. Binnen Nederland biedt ik iDeal en overschrijving als betaalopties.
Hoe kijken anderen hier tegen de kosten van paypal aan? Laten jullie de klant extra betalen als zij kiest voor paypal?