TikTok Shop is sinds deze zomer beschikbaar in Nederland. Een steekproef van de Consumentenbond laat zien dat bestellen via het platform nog niet altijd vlekkeloos verloopt.
De belangenorganisatie bestelde tien uiteenlopende producten die via video’s op TikTok werden aangeprezen. Bij vijf daarvan constateerde de Consumentenbond problemen. Zo bleek zogenoemd hogedrukgereedschap weinig meer dan een opzetstuk voor een tuinslang. Ook bleken bluetooth-oortjes die als vertaaloordopjes waren aangeprezen, zelf geen vertaalfunctie te hebben.
Bij een andere bestelling ontving de organisatie het verkeerde product. Een massageapparaat kwam beschadigd aan en bij een stopcontactadapter zette de Consumentenbond vraagtekens bij de kwaliteit en de veiligheid op langere termijn.
Gemiddeld 6,5 dagen onderweg
Ook de levertijden vielen op. De tien bestellingen waren gemiddeld 6,5 dagen onderweg, met uitschieters tot elf dagen. Vooral kleinere elektronische producten kwamen uit Aziatische magazijnen. TikTok communiceerde de verwachte levertijd volgens de Consumentenbond wel vooraf.
Over het retourproces is de organisatie positiever. Drie teruggestuurde producten werden zonder retourkosten verwerkt. De Consumentenbond kreeg het aankoopbedrag binnen twee weken terug, inclusief de oorspronkelijke bezorgkosten.

Er is op dit moment 0 keer gereageerd op:
Consumentenbond: helft TikTok Shop-bestellingen vertoont problemen