Twinkle | Digital Commerce

Nederlandse start-up Coffee Based geselecteerd voor internationale Amazons Sustainability Accelerator

2026-06-11
1000562
  • [nieuws]
  • 1:05

De Nederlandse start-up Coffee Based is geselecteerd voor de Amazon Sustainability Accelerator. Het bedrijf uit Gorinchem maakt consumentenproducten van koffieafval.

Van koffieafval naar nieuwe producten

Coffee Based verwerkt sinds 2017 koffiedik en silverskin, het dunne vliesje dat tijdens het branden loskomt van koffiebonen, tot nieuwe producten. Het bedrijf maakt onder meer notitieboeken en herbruikbare bekers. Die bekers voldoen volgens Coffee Based aan de voedselveiligheidsnormen van de EU en moeten wegwerpbekers en fossiel plastic vervangen.

Volgens medeoprichter en ceo Lisanne Addink zorgt de beker voor 73 procent minder CO2-uitstoot. Het bedrijf heeft inmiddels meer dan een miljoen producten verkocht.

Opschalen via Amazon

Met deelname aan de Amazon Sustainability Accelerator wil Coffee Based verder groeien. Het bedrijf wil de zakelijke markt uitbreiden en onderzoeken hoe het rechtstreeks aan consumenten kan verkopen.

De Accelerator bestaat vijf jaar en duurt drie maanden. Deelnemende start-ups krijgen begeleiding bij onder meer online verkoop, logistiek via Fulfilment by Amazon en toegang tot duurzaamheidstools van Amazon.

Aan de lichting van 2026 doen negen start-ups uit vijf Europese landen mee. Naast Coffee Based zijn dat onder meer Wasted ApS uit Denemarken, het Italiaanse nlcomp, Circular grain uit Duitsland en vier bedrijven uit het Verenigd Koninkrijk. Eerder namen de Nederlandse start-ups Terrawaste en Zen Running Club deel aan het programma.