Twinkle | Digital Commerce

CBS: Online omzet detailhandel steeg 4,7 procent in eerste kwartaal

2026-06-17
1000562
  • [nieuws]
  • 0:56

De online omzet van de detailhandel lag in het eerste kwartaal 4,7 procent hoger dan een jaar eerder. Daarmee groeide online harder dan de totale omzet van de sector.

Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. De totale detailhandelsomzet kwam in dezelfde periode uit op een plus van 2,2 procent. Het verkoopvolume steeg met 1,4 procent.

Multichannelers groeien harder

Vooral retailers die zowel online als via fysieke winkels verkopen, zagen hun online omzet toenemen. Bij deze multichannelers ging het om een stijging van 5,5 procent. Winkels die uitsluitend online verkopen, boekten 4,2 procent meer omzet.

Binnen de fysieke detailhandel steeg de omzet van winkels in voeding en genotmiddelen met 2,1 procent. Supermarkten noteerden een plus van 2,5 procent. Voedingsspeciaalzaken boekten juist 1,2 procent minder omzet.

Ook non-foodwinkels zagen hun omzet stijgen, met 2,2 procent. Drogisterijen plusten 4,3 procent. Winkels in consumentenelektronica en witgoed kwamen uit op een plus van 3,8 procent. Het ondernemersvertrouwen daalde intussen naar het laagste niveau in drie jaar.