Twinkle | Digital Commerce

JD.com start eigen last mile-bezorgdienst in Europa

2026-02-12
1000562
  • [nieuws]
  • 1:02

JD.com start in Europa met een eigen last mile-bezorgdienst. Onder de naam JoyExpress wil het Chinese e-commerceconcern snelle en geïntegreerde thuislevering bieden in vier landen, waaronder ook in Nederland.

De dienst ondersteunt in eerste instantie het nieuwe retailplatform Joybuy, dat in 2026 officieel live moet gaan.

Ondersteuning voor Joybuy

JoyExpress valt onder Jingdong Logistics, de logistieke tak van JD.com. De bezorgdienst ondersteunt in eerste instantie Joybuy, het nieuwe Europese retailplatform van het bedrijf. Het platform verkeert momenteel in bètafase en moet in 2026 officieel worden gelanceerd. Joybuy is de opvolger van Ochama.

In grote steden in Nederland, Groot-Brittannië, Duitsland en Frankrijk biedt JoyExpress levering op dezelfde of de volgende dag. Naast standaardpakketten bezorgt en installeert het bedrijf in stedelijke gebieden ook grote huishoudelijke apparaten. De vloot bestaat uit vrachtwagens, bestelwagens en elektrische fietsen. JoyExpress opereert vanuit meer dan zestig magazijnen en distributiepunten in Europa.

Volgens JD.com biedt JoyExpress geïntegreerde logistieke dienstverlening, waaronder opslag, transport, coldchainoplossingen en end-to-end supply chain management. Het bedrijf maakt daarbij gebruik van geautomatiseerde magazijnen en datagedreven processen.

De bezorgdienst richt zich eerst op de eigen retailactiviteiten. In een later stadium wil JD.com ook logistieke diensten aanbieden aan externe zakelijke partners.