China vs VS
China loopt in online verkoop voor op de Verenigde Staten, dat voorheen het grootste e-commerce land was. De VS zal volgens Internet Retailer vorig jaar waarschijnlijk net iets boven de 300 miljard dollar aan digitale omzet hebben geboekt. De jaarcijfers over 2014 worden in februari bekendgemaakt.
Pakketten
Het afgelopen jaar zijn er 13,9 miljard pakketjes in China verzonden, waarvan 60 procent gevuld met online bestelde artikelen. Het aantal pakketten dat cross-border werd verstuurd steeg met 16,7 procent.
Platteland
Alibaba, China’s grootste e-commerce bedrijf, maakte in oktober zijn beursgang in de VS. Het was mondiaal de grootste ooit. De retailer maakte in de december bekend dat het geld wil investeren om ook de Chinese plattelandsgebieden klaar te maken voor e-commerce. Uit een rapport van E-commerce Europe blijkt dat nog lang niet de helft van de Chinezen toegang heeft tot internet, veelal omdat zij op het platteland wonen. Zij die dat wel hebben en ook online aankopen doen, besteden gemiddeld veel minder op internet dan bijvoorbeeld Europeanen en Amerikanen doen. De groeipotentie is in China, met andere woorden, nog enorm voor de komende jaren.
Er is op dit moment 0 keer gereageerd op:
E-commerce in China groeit met bijna 50 procent
Je kunt niet meer reageren op dit artikel.