Twinkle | Digital Commerce

HelloFresh opent tijdelijke winkel op Utrecht Centraal

2026-02-04
1000562
  • [nieuws]
  • 1:03

HelloFresh opent eind februari een tijdelijke fysieke winkel op Utrecht Centraal. ‘De Niet-Meer-Naar-De-Winkel-Winkel’ is gericht op forenzen die aan het eind van hun werkdag nog moeten beslissen wat er die avond op tafel komt.

Bezoekers kunnen zonder overleg of planning een maaltijdbox uit het schap pakken en direct doorreizen naar huis. De pop-up speelt in op de keuzestress die veel Nederlanders ervaren rond het avondeten. Uit onderzoek in opdracht van HelloFresh zou blijken dat 42 procent pas op de dag zelf beslist wat er gegeten wordt. Dertig procent vindt het voorafgaande overleg het frustrerendste onderdeel van het avondeten. Vooral besluiteloze appjes als “Maakt mij niet uit” zorgen voor ergernis.

Pilot op stations

De winkel is van 24 februari tot en met 14 maart geopend op Utrecht Centraal, en stond eerder op Antwerpen-Centraal. Het initiatief wordt door HelloFresh gepresenteerd als een experiment om te testen of het concept forenzen kan helpen bij het kiezen van een verse, zelfgekookte maaltijd, ondanks een volle werkdag.

Volgens HelloFresh neemt het concept keuzestress en onderlinge frustratie weg. Eerder onderzoek liet zien dat avondeten op kantoordagen door 45 procent van de Nederlanders als gehaast wordt ervaren.