Twinkle | Digital Commerce

Amazon stapt wearables in met overname AI-startup Bee

2025-07-24
1000562
  • [nieuws]
  • 0:54

Amazon heeft het AI-wearablebedrijf Bee overgenomen. De startup ontwikkelde een spraakgestuurd apparaat dat gesprekken registreert en gebruikers ondersteunt met herinneringen en taken.

Bee ontwikkelt een betaalbare AI-wearable: een armband van 50 dollar met bijbehorend abonnement en een Apple Watch-app. Het apparaat neemt alles op wat het hoort – tenzij handmatig gepauzeerd – en zet gesprekken om in taken, herinneringen en notificaties. Volgens oprichter Maria de Lourdes Zollo wil Bee een cloud phone creëren: een persoonlijke assistent die toegang heeft tot je berichten en agenda.

Met de overname zet Amazon een stap in de wereld van draagbare AI, los van zijn Echo-lijn voor slimme speakers. Medewerkers van Bee hebben volgens Amazon een aanbod gekregen om zich bij het techbedrijf aan te sluiten.

De overname roept wel vragen op over privacy. Bee stelt geen geluidsopnames op te slaan of te gebruiken voor AI-training, en werkt aan on-device verwerking. De vraag is echter of deze aanpak behouden blijft onder Amazon, dat eerder onder vuur lag vanwege datagebruik via onder meer Ring.