Amazon kondigt de verwachte nieuwe ontslagronde aan waarbij zo’n 16.000 banen verdwijnen. Eerder, in oktober, werden al 14.000 functies geschrapt bij het tech- en e-commercebedrijf.
Volgens Amazon zijn de ingrepen nodig om het bedrijf wendbaarder te maken. Het terugbrengen van hiërarchische lagen en het vergroten van verantwoordelijkheden moet leiden tot minder bureaucratie en snellere besluitvorming. Werknemers in de VS krijgen in de meeste gevallen 90 dagen de tijd om intern een andere functie te vinden. Wie dat niet lukt, krijgt onder meer een ontslagvergoeding, loopbaanbegeleiding en toegang tot ziektekostenverzekering.
Amazon stelt niet van plan te zijn om met regelmaat massaontslagen door te voeren. Wel zal het bedrijf, zoals gebruikelijk, blijven kijken naar de effectiviteit van teams. Tegelijkertijd blijft Amazon investeren in strategische functies.
Opmerkelijk is dat het bedrijf volgens The New York Times overweegt om de komende jaren 600.000 vacatures in de VS in te vullen via robotisering. De verwachting is dat het verkoopvolume richting 2033 verdubbelt, maar dat het extra werk grotendeels door robots zal worden uitgevoerd.

Er is op dit moment 0 keer gereageerd op:
Amazon schrapt opnieuw duizenden banen