Twinkle | Digital Commerce

Ruim achthonderd leden Thuiswinkel.org gecertificeerd

2017-09-06
192143
  • [nieuws]
  • 1:58

De deadline voor de certificering van Thuiswinkel.org is verstreken. Meer dan achthonderd leden hebben het certificaat op zak. Ongeveer driehonderd leden zitten nog in de molen en worden voorlopig geschorst. Dertig leden reageerden helemaal niet op de verzoeken van de belangenvereniging.

Die cijfers verstrekt Wijnand Jongen desgevraagd aan Twinkle. De directeur van Thuiswinkel.org zegt dat leden vanaf begin vorig jaar ‘uitgebreid en uit en te na’ zijn geïnformeerd om aan de slag te gaan met de certificering door allereerst een vragenlijst in de vullen. ICTRecht beoordeelde de aanvankelijk langzaam binnendruppelende aanvragen en voorzag de webwinkeliers van verbeterpunten. (Zie ook een blog-posting van Steven Ras van ICTRecht over 'De tien meest gemaakte fouten').

Thuiswinkel Waarborg van de site
Jongen laat weten dat de kleine driehonderd leden die nog niet aan alle voorwaarden voldoen het Thuiswinkel Waarborg tijdelijk van hun site moeten halen. De directeur gaat ervan uit dat deze webwinkeliers uiteindelijk allemaal weer zullen aanhaken. ‘Zo’n 97 procent van onze leden heeft de certificering 100 procent opgepakt. Ze voldoen straks aan hoge kwaliteitsnormen en daar zijn we als belangenvereniging natuurlijk blij mee.’

Op weg naar royement
Over de circa dertig leden die tot op heden helemaal niets van zich lieten horen zegt Jongen zich geen illusies te maken: ‘Ook zij krijgen een brief met de mededeling dat ze zijn geschorst en dat ze op weg zijn naar een royement. Er zitten geen partijen van naam of faam tussen. Ik verwacht eerlijk gezegd weinig meer van deze webwinkeliers. Of ze moeten opeens het licht zien, wat met Pasen nog zou kunnen natuurlijk.’

Balottage
Jongen zegt dat zich dagelijks twee tot drie nieuwe webwinkeliers melden om lid te worden van Thuiswinkel.org. Voor ze het Thuiswinkel Waarborg mogen voeren, moeten ze voortaan voldoen aan alle eisen die de certificering stelt. De ‘juridische ballotage’, noemt Jongen het.

_____

UPDATE
Networking4all heeft vanochtend een persbericht uitgestuurd waarin staat dat een kwart van de leden van Thuiswinkel.org 'nog steeds niet afdoende is beveiligd'. Volgens de leverancier van SSL-certificaten, dat zich in november de woede van Currence op de hals haalde, zitten ook tussen de gecertificeerde leden nog 40 webwinkels die persoonsgegevens niet over een beveiligde verbinding sturen en daarmee niet voldoen aan de certificeringsregels. Wijnand Jongen bestrijdt dat: 'De certificering is geen security audit, waaraan Networking4all onze leden wel onderwerpt . Alle gecertificeerderen voldoen aan de voorwaarden die wij hebben gesteld.'