Woensdag 19 december 2007
Muzieksite SellaBand in zee met Amazon
Dankzij een samenwerking tussen Amazon en de muzieksite SellaBand kunnen bands een veel groter bereik krijgen. Op Amazon.com krijgt SellaBand een eigen winkel, zo bericht de Guardian. Albums worden via de Britse Amazon-site verkocht voor zo'n 12 euro. Daarnaast zal Amazon succesvolle bands die meer dan 35.000 dollar aan aandelen binnenhalen extra gaan promoten. Alle inkomsten via de overeenkomst met Amazon worden verdeeld tussen artiesten, SellaBand en de fans.
Artiesten ontvangen een derde van de inkomsten van reclame op hun profielsite en 60 procent van eventuele cd-verkoop. Een jaar na de releasedatum van het album krijgen zij de rechten hierop terug. SellaBand verdient aan de advertenties, sponsoring en de rente op de 'aandelen'.
Via het in Duitsland gevestigde SellaBand kunnen beginnende bands en solisten hun muziek legaal verspreiden door middel van een soort aandelensysteem. Fans ('believers') kunnen aandelen van 10 dollar aanschaffen. Als hun favoriet voldoende geld heeft binnengehaald (50.000 dollar), kan deze een professionele plaatopname laten maken, verspreiden en promoten. Sinds de oprichting in augustus 2006 hebben 6.000 bands zich bij SellaBand aangesloten. Inmiddels hebben elf bands de drempel gehaald, waarvan er drie een plaat hebben gemaakt. De Groningse gothicband Nemesea bereikte eind vorig jaar als eerste de 50.000 dollargrens. SellaBand is opgericht door de Nederlanders Pim Betist, Johan Vosmeijer en Dagmar Heijmans. Beide laatstgenoemden werkten eerder bij Columbia, onderdeel van Sony Music.
Bron: Webwereld
Onderwerp(en) & tags voor dit artikel:
LAATSTE NIEUWS
16-05-2012 Hema brengt webwinkel naar de winkelvloerHema brengt webwinkel naar de ...
16-05-2012 Boodschappen doen nog offline business in EuropaBoodschappen doen nog offline ...
16-05-2012 Kleuro.nl profileert zich met snelle bezorging klusartikelenKleuro.nl profileert zich met ...
15-05-2012 Vijf genomineerden voor eerste Affiliate AwardsVijf genomineerden voor eerste ...
15-05-2012 Nederland bij Europese top met e-commerce penetratieNederland bij Europese top met ...

